Satış

Gözyaşimin Ağıdıydı Seni Beklemek

5

23,00TL

14,00TL

  • Vergiler Hariç: 14,00TL

“ Ya özgür olup seveceğiz ya da sevmeden öleceğiz.”

Hayat karşısında bir kırılganlığın seslenişi gibi duran bu dizenin, genç bir gerillanın ağzından çıkıp bir gerçekliğe, bir mücadele biçimine dönüştüğünü kim inkâr edebilir? Özgürlüğün gerçek anlamını, onun uğruna savaşıp toprağı kucaklayanlardan, esaret altındayken ruhlarını dört duvar arasında koruyanlardan kim daha iyi bilebilir? Özgürlük tutkusu hayattan, aşktan daha güçlüyse, candan feragat etmekten öte daha ne olabilir?

Sevginin, aşkın, gülmenin, kucaklaşmanın bile büyük bir mücadele gerektirdiği bu topraklarda özgürlük; kan ve gözyaşıyla, umut ve özlemlerle yıkanacaktı elbet. Genç bedenlerin düşlerinden, eylem coşkusuyla adımladığı patikalardan geçecek, korkusuz çocukların taş tutan avuçlarına, yüreklerine ulaşacaktı. Aşkın topraklarında, destanların ve masalların ülkesinde özgürlük, büyülü bir kelime olmaktan uzaktı; sevgili, acımasız bir gerçeklikti. Belki de bu yüzden vazgeçilmez ve karşı konulmazdı.

Sin’le Miran’ın aşkı ve özgürlük mücadelesinin inişli çıkışlı yolları… O yol üzerinde çokça acı çekiliyor, gözyaşı dökülüyor ve ağıtlar yakılıyor. Rojbin Perişan’ın “Gözyaşımın Ağıdıydı Seni Beklemek” adlı romanı sıcak savaşın yaşandığı 90’lı yıllarda Amed’de bir grup özgürlük mücadelecisi gencin ve çevresindekilerin çarpıcı hikâyelerinden çok küçük bir kesitini anlatıyor. Yazılmayan, anlatılmayan çok şey duruyor hâlâ…


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi