Satış

Böğürtlen Zamanı cilt 1

2-3 Günde Teslimat

17,00TL

12,00TL

  • Vergiler Hariç: 12,00TL

“Böğürtlen Zamanı” kitabını okurken   Mitka Grıbçeva’nın “Seni Halk Adına Ölüme Mahkum Ediyorum”  kitabını, faşizme karşı direnen partizanlardan Ognyana’nın yaşadığı ölümcül sahnelerle dolu sayfalarını anımsıyorum.

Ancak “Böğürtlen Zamanı” kitabının kahramanı Şervan’ın yaşadıklarını okurken merak duygusu daha bir artıyor. Böylece Şervan’ın yaşadıklarıyla Ognyana’nın   yaşadıklarını karşılaştırmak basit kalıyor. Şöyle ki; Bingöl’ün kuzeyi…  Şeytan Dağları… Temmuz 1995. Bir grup gerilla ve karar aşamasındaki öncüleri…

Tercih edilen yol, askerlerle karşılaşmayı ve çatışmayı gerektiren bir noktaya götürüyor. Derken, silahlar durmadan konuşuyor ve bu sırada yaralanan Şervan, bir süre sonra grubundan kopuyor. İşte Şervan’ın  hikayesi, o Kopuşun ardından başlıyor. Şervan’ın grubuna yeniden ulaşması serüveni, romanın olay örgüsünü oluşturuyor. Romanın sağlam bir kurgusu var. Olayın başlangıcı, gelişimi ve sonuçlanması  belli bir zamanı kapsıyor. Zaman, romanın ruhuysa, yazarı o ruhu yakalamış.

“Böğürtlen Zamanı”, bir yol romanı aynı zamanda. Bir yazarın dediği gibi, “Bir roman bir yol boyunca gezdirilen aynadır.”  “Böğürtlen Zamanı”nın yazarı Murat Türk, Şervan’ın  günlerce yürüdüğü yol boyunca bize ayna tutuyor romanında.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi